HomeAPLIKACE DLE PRŮMYSLŮ

Rozdělení povrchových úprav dle průmyslů

Teflonové povlaky jsou vhodné pro ochranu či zlepšení vlastností těch povrchů, které vyžadují určitou funkci nebo kombinaci těchto funkcí. Proto tyto povlaky také někdy nazýváme jako “funkční”. Hlavními funkcemi našich povlaků jsou: nepřilnavost, kluznost, korozní odolnost, teplotní odolnost i odolnost proti abrazi.

Textilní průmysl

Povlaky zamezují ulpívání materiálu na povrchu, zvyšují jejich chemickou odolnost, snadno se čistí. Vhodné na sušící, přítlačné a vodící válce nebo válečky a desky.

Potravinářský průmysl

Povlaky splňují hygienické normy pro styk s potravinou i vodou. Uplatnění mají zejména v pekárenství, kde se materiál na povrchu nepřipéká a snadno se čistí. Teflonování je vhodné na různé násypky, vykulovače, hnětače, šneky, formy nebo pečné plechy a pánve.

Vodárenský průmysl

Povlaky které mají chemickou odolnost, jsou vhodné na spojovací materiály, těsnící podložky, matice, šrouby, potrubí, ventily, topné registry a další.

Automobilový průmysl

Povlaky s antikorozní a chemickou odolností, suchým mazáním, non-stickem.

Lakovny

Povlaky snižují velmi efektivně náklady na čištění rámů, závěsů, háků a podlah, které jsou vystaveny chemickým vlivům. Vhodné i na topné registry.

Ukázky aplikací teflonových povrchů