HomeVÝROBNÍ PROCESY

Naše výrobní procesy

Aplikace teflonového povlaku vyžaduje precizně provedenou práci zkušených lakýrníků a také špičkové technologie. Díky našim dlouholetým zkušenostem z oboru a ověřeným technologickým vybavením jsme schopni nabízet nejenom kompletní služby povlakování a repovlakování, ale i jednotlivé služby zvlášť.

Odmaštení

 Termické – mastné, svařované a různě znečištěné díly “spalujeme” na určitou teplotu, v pyrolýzní peci v kooperaci.

Chemické – k odmaštění dílů které nejsou svařované a jsou pouze mastné od oleje nebo jiných látek provádíme acetonem, ředidlem nebo wapkou s odmašťovacími přípravky.

Tryskání

 K odstranění zbytku barev, dosazení rovnoměrného povrchu a výborného kotvícího systému pro naše barvy používáme uzavřenou tryskací kabinu a jako primární medium korund. V kabině jsme schopni pojmout díly v délce do 6 metrů. Rozměry tryskače: šířka 4m, výška 3m, délka 6m.

Lakování

Provádíme klasické disperzní nebo práškové lakováni s následným výpalem v peci.

Výpal

Pro výpal používáme moderní pec splňující ty nejvyšší normy k životnímu prostředí a která dosahuje maximální teploty 500 st. C. Maximalní délka dílu do pece je 6 metrů.  Rozměry pece: délka 6m, šířka 2,5m a výška 2,5m. Součástí pro naše zákazníky jsou samozřejmě data z výpalu. Pec nám umožňuje monitorovat celkový proces i rozložení teploty v peci.

Kontrola

Při kontrole tloušťky laku, drsnosti i adheze používáme tu nejmodernější certifikovanou technologii která je v současné době ve světě k dispozici nebo kterou lze dnes dodat ty nejpřesnější údaje.

Technologie DIP-SPIN

Díky technologii DIP-SPIN lakujeme také malé věci jako jsou podložky, šrouby, matičky apod. Výrobní proces spočívá v ponoření dávky malých dílců do povlakovacího média po kterém následuje fáze odstředění, při které se dílce zbaví přebytečného povlaku. Díky tomu je efektivně nanesen povlak i na malé dílce.

Klasické lakování

Kromě teflonování děláme i klasické lakování a práškové lakování na různé druhy ocele, hliníku atd.

Ukázka tryskání

Ukázka z našeho tryskače

Plechy před otryskáním

Plechy po otryskání

Recoating

Díky možnosti recoatingu teflonových povrchů dokážeme uspořit peníze za údržbu dílů našich zákazníků. Není nutné vyrábět nový díl, ale stačí obnovit (znovu nanést) funkční teflonovou vrstvu.

Pro termické spalování dílu opatřené starým lakem spolupracujeme s firmou která vlastní pyrolýzní pece a je tak pro spalování dílu certifikována a splňuje veškeré bezpečnostní normy. Další průběh recoatingu již probíhá u nás ve firmě.